Meny

Huvudkontor & centrallager

Din kompletta leverantör av reservdelar och tillbehör till släpvagnar och trailers i Ängelholm

Kontakta oss

Växel: 0431-44 43 40
E-post:  info@slapis.se

Postadress:
Box 1183
262 23 Ängelholm

Ekonomi
– för frågor gällande fakturor eller betalningar
Tel. 0431-43 99 88
Fax. 0431-44 43 48
ekonomi@slapis.se

Organisationsnummer:
556546-8377
Besöks- och leveransadress:
Lagegatan 15
262 71 Ängelholm
Teknik
Tel. 0431-45 88 60- för support och tekniska frågor: teknik@slapis.se
– för reklamationer: reklamationer@slapis.se

Kontaktpersoner

VD

Peter Svensson

Peter Svensson
VD
Tel. 0431-45 88 18
peter.svensson@slapis.se

Ekonomi

Catharina Thor

Catharina Thor
Ekonomichef
Tel. 0431-45 88 46
catharina.thor@foma.se

Malin Rudolf

Malin Rudolf
Receptionist
Tel. 0431-44 43 40
malin.rudolf@slapis.se

Jeanette Wänlund

Jeanette Wänlund
Ekonom
Tel. 0431-44 43 46
jeanette.wanlund@slapis.se

Patrik Spett

Patrik Spett
Ekonom
Tel. 0431-45 88 45
patrik.spett@foma.se

Lena Persson

Lena Persson
Ekonom
Tel. 0431-45 88 44
lena.persson@foma.se

Sara Lastgard

Sara Lastgård
Ekonomiassistent
Tel. 0431-45 88 54
sara.lastgard@foma.se

Birgitta Karlsson
Ekonomiassistent (vikariat)
birgitta.karlsson@slapis.se

Marita Bladh

Marita Bladh
Lönespecialist
Tel. 0431-45 88 09
marita.bladh@slapis.se

HR

Ulrika Lindblad

Ulrika Lindblad
HR specialist
ulrika.lindblad@slapis.se

Försäljning

Patrik Wallin

Patrik Wallin
Försäljningschef
Tel. 08-594 770 02
patrik.wallin@slapis.se

Lars-Erik Andersson
Affärsutvecklare
Tel. 0431-44 43 43
lars-erik.andersson@slapis.se

Leah Rolin
Business Development Coordinator
Tel. 0431-44 43 42
leah.rolin@slapis.se

Hans Andersson

Hans Andersson
Projektchef
Tel. 0431-45 88 15
hans.andersson@slapis.se

Inköp

Kimmy Leveau

Kimmy Leveau
Inköpschef
Tel. 0431-43 53 20
kimmy.leveau@slapis.se

Robert Malmberg

Robert Malmberg
Inköpare
Tel. 0431-44 43 41
robert.malmberg@slapis.se

Iréne Persson

Iréne Persson
Inköpare
Tel. 0431-45 88 21
irene.persson@slapis.se

Jannie Eklund

Jannie Klein (fd Eklund)
Inköpare
Tel. 0431-44 43 91
jannie.eklund@slapis.se

Kristina Sigfelt
Inköpare
Tel. 0431-45 88 23
kristina.sigfelt@slapis.se

Johan Liljedahl
Inköpare
Tel. 0431-44 43 49
johan.liljedahl@slapis.se

Marie Eriksson
Inköpsadministratör
Tel. 0431-45 88 55
marie.eriksson@slapis.se

Jennie Zetterberg
Inköpsadministratör
Tel. 0431-45 88 75
jennie.zetterberg@slapis.se

Monika Eklund
Inköpsadministratör
Tel. 0431-43 53 22
monika.eklund@slapis.se

Tobias Johansson

Tobias Johansson
Inköpsadministratör
tobias.johansson@slapis.se

Fanny Ahlburg

Fanny Ahlburg
Inköpsadministratör (föräldraledig)
Tel. 0431-44 43 98
fanny.ahlburg@slapis.se

Teknik

Claes Troedsson

Claes Troedsson
Teknisk chef
Tel. 0431-45 88 26
claes.troedsson@foma.se

Niclas Nydahl

Niclas Nydahl
Teknisk support
Tel. 0431-45 88 27
niclas.nydahl@slapis.se

Reino Nilsson
Teknisk support
Tel. 0431-44 43 90
reino.nilsson@slapis.se

Lager

Johan Eriksson
Lagerchef
Tel. 0431-43 53 28
johan.eriksson@slapis.se

Claes Malmberg
Lagersupport

Nina Persson

Nina Persson
Lagersupport
Tel. 0431-44 43 95

Anders Franchell
Lagerarbetare

Kim Johansson
Lagerarbetare

Niklas Westerlund
Lagerarbetare

Pia Ernofsson

Pia Ernofsson
Lagerarbetare (föräldraledig)

Jonna Celin

Jonna Celin
Lagerarbetare

Anton Nilsson

Anton Nilsson
Lagerarbetare

Paul Elfving

Paul Elfving
Lagerarbetare

Petra Bertilsson

Petra Bertilsson
Lagerarbetare

Carl Rudolf

Carl Rudolf
Lagerarbetare

Sebastian Andersson
Lagerarbetare

Håkan Dahlin
Lagerarbetare

Shpend Ibrahim

Shpend Ibrahim
Lagerarbetare / Chaufför

Filip Glimmerborg
Lagerarbetare

Jonas Lundin

Jonas Lundin
Fastighetsförvaltare
Tel. 0431-45 88 67

Richard Jonasson
Vaktmästare/Fastighetsskötare

IT / Marknad

Morgan Pettersson
IT-chef
morgan.pettersson@slapis.se
Tel. 0431-45 88 17

Johan Thor
IT-tekniker / support
johan.thor@slapis.se
Tel. 0431-45 88 25

Dean (Danny) Novak
IT-tekniker / Support
dean.novak@slapis.se
Tel. 0431-45 88 53

Andrea Eliasson
Marknadskoordinator
marketing@slapis.se

Sofie Lindgren
Marknadskoordinator
marketing@slapis.se

Sök

Nyhetsbrev

Produkter

Släpis samarbetar med leverantörer över hela Europa och har därigenom ett nästan obegränsat sortiment av artiklar. Vi har just nu drygt 10 000 artiklar i lager och ca 32 000 artiklar i vårt artikelsystem – allt för din släpvagn eller trailer. Här kan du söka bland vårt breda utbud.
Gå till produkter eller produktnyheter

 

Prislistor

Här hittar du prislistor från våra leverantörer (OBS! Inloggning krävs)
Visa prislistor

Service & support

Har du fått problem med fjäderbälgen, fjädrarna, bromsklockorna eller något annat? Ligger du under släpet och försöker komma underfund med vad som är fel eller hur du ska göra?
Läs mer under service & support
Gå till våra produktspecialister

 

Godssökning

Godssökning Schenker

Vi skickar våra varor med Schenker, Posten eller DHL. Du kan söka ditt gods på respektive leverantörs hemsida, med identifikationsnumret du fått av oss.

 
Vi erbjuder reservdelar och tillbehör till din släpvagn eller trailer från många välkända leverantörer:
BPWTrailerlineBTBÄR CargoliftCejnFontaineKSTools