Meny

12 Jul - Arkiv

Våra produktspecialister

Det är viktigt för oss att du som kund får alltid snabb och kompetent hjälp.

Därför satsar vi på att stärka upp organisationen med ett antal produktspecialister. Produktspecialisterna kommer att erhålla fördjupad produktkännedom och utbildning inom följande segment:
Bakgavelliftar, Belysning, Diagnosutrustning, Lätta släpfordon, Vändskivor, Kopplingstappar, Dragkopplingar, Tryckluft och Hydraulikkopplingar.

Produktspecialisterna kommer successivt att presenteras här.

Lätta släpfordon

Anders Skoglund
anders.skoglund@slapis.se
Tel. 0470-70 75 80

Tony Brinkestam
tony.brinkestam@slapis.se
Tel. 0470-70 75 80

Lennart Noreblad
lennart.noreblad@slapis.se
Tel. 0470-70 75 80

Bakgavellyftar

Patrik Wallin
patrik.wallin@slapis.se
Tel. 08-594 770 00

Lennart Danielsson
lennart.danielsson@slapis.se
Tel. 060-620 10 41

Tryckluft / Hydraulikkopplingar

Christer Johansson
christer.johansson@slapis.se
Tel. 090-340 42 00

Diagnostik

Mikael Regnander
mikael.regnander@slapis.se
Tel. 042-29 29 40

Daniel Sedeline
daniel.sedeline@slapis.se
Tel. 031-742 09 00

Belysning

Peter Gustafsson
peter.gustafsson@slapis.se
Tel. 040-631 26 90

Tom Folden
tom.folden@slapis.se
Tel. 08-594 770 00

 
Vi erbjuder reservdelar och tillbehör till din släpvagn eller trailer från många välkända leverantörer:
BPWBTCejnFontaineIstoflexKSTools Trailerline