Meny

Ängelholm (huvudkontor/centrallager)

 

 

Kontakta oss

Växel 0431-44 43 40
Fax    0431-44 43 48

Postadress:
Box 1183
262 23 Ängelholm

Besök- och leveransadress:
Lagegatan 15
262 71 Ängelholm

Organisationsnummer
556546-8377

Har du frågor gällande fakturor eller betalningar, kontakta ekonomiavdelningen:
Tel. 0431-43 99 88
Fax. 0431-44 43 48
ekonomi@slapis.se

Öppettider
Mån – Fre      7.00–16.00

Kontaktpersoner

VD

Peter Svensson

Peter Svensson
VD
Tel. 0431-45 88 18
peter.svensson@slapis.se

Ekonomi

Catharina Thor

Catharina Thor
Ekonomichef
Tel. 0431-45 88 46
catharina.thor@foma.se

Malin Rudolf
Reception
Tel. 0431-44 43 40
malin.rudolf@slapis.se

Jeanette Wänlund

Jeanette Wänlund
Ekonomi
Tel. 0431-44 43 46
jeanette.wanlund@slapis.se

Patrik Spett

Patrik Spett
Ekonomi
Tel. 0431-45 88 45
patrik.spett@foma.se

Lena Persson

Lena Persson
Ekonomi
Tel. 0431-45 88 44
lena.persson@foma.se

Sara Lastgard

Sara Lastgård
Ekonomi
Tel. 0431-45 88 54
sara.lastgard@foma.se

Marita Bladh
Löneadministratör
marita.bladh@slapis.se

HR

Vakant
HR

Försäljning

Johan Salo

Johan Salo
Försäljningschef
Tel. 08-594 770 01
Mobil 0721-56 06 60
johan.salo@slapis.se

Henning Andersen
Business Development Manager
Truck – Bus

Tel. 0431-44 43 42
henning.andersen@slapis.se

Mikael Regnander
Säljare Region Syd Väst
Tel. 042-29 29 41
mikael.regnander@slapis.se

Sasa Tomic
Innesäljare
Tel. 0431-43 53 21
sasa.tomic@slapis.se

Kalle-Nilsson

Kalle Nilsson
Innesäljare
Tel. 0431-44 43 99
kalle.nilsson@slapis.se

Matti Pommer

Matti Pommer
Innesäljare
Tel. 0431-45 88 68
matti.pommer@slapis.se

Fredrik Andersson

Fredrik Rosenberg
Sales support
Tel. 0431-44 43 92
fredrik.rosenberg@slapis.se

Anneli Ljungberg
Support admin
anneli.ljungberg@slapis.se

Inköp

Kimmy Leveau
Inköpschef
kimmy.leveau@slapis.se

Robert Malmberg
Inköpare
Tel. 0431-44 43 41
robert.malmberg@slapis.se

Christer Vöcks

Christer Vöcks
Inköpare
Tel. 0431-44 43 93
christer.vocks@slapis.se

Iréne Persson
Inköpare
Tel. 0431-45 88 21

Jannie Eklund

Jannie Eklund
Inköpare
Tel. 0431-44 43 91
jannie.eklund@slapis.se

Fanny Ahlburg
Inköpsadministratör
fanny.ahlburg@slapis.se

Linn Lundgren
Inköpsadministratör (mammaledig)

Hans Andersson

Hans Andersson
Produktchef
Tel. 0431-45 88 15
hans.andersson@slapis.se

Teknik

Claes Troedsson

Claes Troedsson
Teknikchef
Tel. 0431-45 88 26
claes.troedsson@foma.se

Niclas-Nydahl-ny

Niclas Nydahl
Teknisk support
Tel. 0431-45 88 27
niclas.nydahl@slapis.se

Lager

Jonas Lundin

Jonas Lundin
Lagerchef
Tel. 0431-45 88 67
jonas.lundin@slapis.se

Nina Persson

Nina Persson
Lagersupport
Tel. 0431-44 43 95

Jimmy Östman
Lagersupport
Tel. 0431-43 53 28

Tobias Johansson

Tobias Johansson
Lager

Erik Strandberg

Erik Strandberg-Nilsson
Lager

Pia Ernofsson

Pia Ernofsson
Lager

Jonna Celin

Jonna Celin
Lager

Charlie Kiefer

Charlie Kiefer
Lager

Tobias Ståhl

Tobias Ståhl
Lager

Tobias Johansson

Sebastian Andersson
Lager

Kevin Swärdh

Kevin Swärdh
Lager

Paul Elfving

Paul Elfving
Lager / Fastighetsvård

Håkan Dahlin
Lager

 

IT / Marknad

Morgan Pettersson
IT
morgan.pettersson@slapis.se
Tel. 0431-45 88 17

Andrea Eliasson
Marknadskoordinator
andrea.eliasson@slapis.se
Tel. 0431-45 88 19

Sök

Nyhetsbrev

Produkter

Släpis samarbetar med leverantörer över hela Europa och har därigenom ett nästan obegränsat sortiment av artiklar. Vi har just nu drygt 10 000 artiklar i lager och ca 32 000 artiklar i vårt artikelsystem – allt för din släpvagn eller trailer. Här kan du söka bland vårt breda utbud.
Gå till produkter eller produktnyheter

 

Prislistor

Här hittar du prislistor från våra leverantörer (OBS! Inloggning krävs)
Visa prislistor

Service & support

Har du fått problem med fjäderbälgen, fjädrarna, bromsklockorna eller något annat? Ligger du under släpet och försöker komma underfund med vad som är fel eller hur du ska göra?
Läs mer under service & support
Gå till våra produktspecialister

 

Godssökning

Godssökning Schenker

Vi skickar våra varor med Schenker, Posten eller DHL. Du kan söka ditt gods på respektive leverantörs hemsida, med identifikationsnumret du fått av oss.

 
Vi erbjuder reservdelar och tillbehör till din släpvagn eller trailer från många välkända leverantörer:
BPWBTCejnFontaineIstoflexKSTools Trailerline