Meny

Huvudkontor & centrallager

Din kompletta leverantör av reservdelar och tillbehör till släpvagnar och trailers i Ängelholm

Kontakta oss

Växel: 0431-44 43 40
E-post:  info@slapis.se

Postadress:
Box 1183
262 23 Ängelholm

Ekonomi
– för frågor gällande fakturor eller betalningar
Tel. 0431-43 99 88
Fax. 0431-44 43 48
ekonomi@slapis.se

Organisationsnummer
556546-8377

Besöks- och leveransadress:
Lagegatan 15
262 71 Ängelholm

Teknik
– för support, tekniska frågor eller reklamationer
Tel. 0431-45 88 60
reklamationer@slapis.se
teknik@slapis.se

Kontaktpersoner

VD

Peter Svensson

Peter Svensson
VD
Tel. 0431-45 88 18
peter.svensson@slapis.se

Ekonomi

Catharina Thor

Catharina Thor
Ekonomichef
Tel. 0431-45 88 46
catharina.thor@foma.se

Malin Rudolf

Malin Rudolf
Reception
Tel. 0431-44 43 40
malin.rudolf@slapis.se

Jeanette Wänlund

Jeanette Wänlund
Ekonomi
Tel. 0431-44 43 46
jeanette.wanlund@slapis.se

Patrik Spett

Patrik Spett
Ekonomi
Tel. 0431-45 88 45
patrik.spett@foma.se

Lena Persson

Lena Persson
Redovisningsekonom
Tel. 0431-45 88 44
lena.persson@foma.se

Sara Lastgard

Sara Lastgård
Ekonomiassistent
Tel. 0431-45 88 54
sara.lastgard@foma.se

Marita Bladh

Marita Bladh
Lönespecialist
Tel. 0431-45 88 09
marita.bladh@slapis.se

HR

Ulrika Lindblad

Ulrika Lindblad
HR
ulrika.lindblad@slapis.se

Försäljning

Johan Salo

Johan Salo
Försäljningschef
Tel. 08-594 770 01
johan.salo@slapis.se

Henning Andersen

Henning Andersen
Business Development Manager
Truck – Bus

Tel. 0431-44 43 42
henning.andersen@slapis.se

Hans Andersson

Hans Andersson
Produktchef
Tel. 0431-45 88 15
hans.andersson@slapis.se

Fredrik Rosenberg

Fredrik Rosenberg
Sales support
Tel. 0431-44 43 92
fredrik.rosenberg@slapis.se

Anneli Ljungberg
Support admin
anneli.ljungberg@slapis.se

Inköp

Kimmy Leveau

Kimmy Leveau
Inköpschef
Tel. 0431-44 53 20
kimmy.leveau@slapis.se

Robert Malmberg

Robert Malmberg
Inköpare
Tel. 0431-44 43 41
robert.malmberg@slapis.se

Christer Vöcks

Christer Vöcks
Inköpare
Tel. 0431-44 43 93
christer.vocks@slapis.se

Iréne Persson

Iréne Persson
Inköpare
Tel. 0431-45 88 21
irene.persson@slapis.se

Jannie Eklund

Jannie Eklund
Inköpare
Tel. 0431-44 43 91
jannie.eklund@slapis.se

Fanny Ahlburg

Fanny Ahlburg
Inköpsadministratör
Tel. 0706-742 076
fanny.ahlburg@slapis.se

Linn Lundgren
Inköpsadministratör (tjänstledig)

Teknik

Claes Troedsson

Claes Troedsson
Teknikchef
Tel. 0431-45 88 26
claes.troedsson@foma.se

Niclas Nydahl

Niclas Nydahl
Teknisk support
Tel. 0431-45 88 27
niclas.nydahl@slapis.se

Lager

Jonas Lundin

Jonas Lundin
Lagerchef
Tel. 0431-45 88 67
jonas.lundin@slapis.se

Nina Persson

Nina Persson
Lagersupport
Tel. 0431-44 43 95

Jimmy Östman

Jimmy Östman
Lagersupport
Tel. 0431-43 53 28

Tobias Johansson

Tobias Johansson
Lager

Pia Ernofsson

Pia Ernofsson
Lager

Jonna Celin

Jonna Celin
Lager

Charlie Kiefer

Charlie Kiefer
Lager

Tobias Ståhl

Tobias Ståhl
Lager

Anton Nilsson

Anton Nilsson
Lager

Paul Elfving

Paul Elfving
Lager

Petra Bertilsson

Petra Bertilsson
Lager

Shpend Ibrahim

Shpend Ibrahim
Lager

Carl Rudolf

Carl Rudolf
Lager

Jenny Hermodsson
Lager

Håkan Dahlin
Lager

Richard Jonasson
Vaktmästare

IT / Marknad

Morgan Pettersson
IT-chef
morgan.pettersson@slapis.se
Tel. 0431-45 88 17

Johan Thor
IT-systemadministratör
johan.thor@slapis.se
Tel. 0431-45 88 25

Dean (Danny) Novak
IT-systemadministratör
dean.novak@slapis.se
Tel. 0431-45 88 53

Andrea Eliasson
Marknadskoordinator
andrea.eliasson@slapis.se
Tel. 0431-45 88 19

Sök

Nyhetsbrev

Produkter

Släpis samarbetar med leverantörer över hela Europa och har därigenom ett nästan obegränsat sortiment av artiklar. Vi har just nu drygt 10 000 artiklar i lager och ca 32 000 artiklar i vårt artikelsystem – allt för din släpvagn eller trailer. Här kan du söka bland vårt breda utbud.
Gå till produkter eller produktnyheter

 

Prislistor

Här hittar du prislistor från våra leverantörer (OBS! Inloggning krävs)
Visa prislistor

Service & support

Har du fått problem med fjäderbälgen, fjädrarna, bromsklockorna eller något annat? Ligger du under släpet och försöker komma underfund med vad som är fel eller hur du ska göra?
Läs mer under service & support
Gå till våra produktspecialister

 

Godssökning

Godssökning Schenker

Vi skickar våra varor med Schenker, Posten eller DHL. Du kan söka ditt gods på respektive leverantörs hemsida, med identifikationsnumret du fått av oss.

 
Vi erbjuder reservdelar och tillbehör till din släpvagn eller trailer från många välkända leverantörer:
BPWBTBÄR CargoliftCejnFontaineIstoflexKSTools Trailerline